Jag målar bäst för hand med penna alltså, men jag täntke visa hur jag kanske har utvecklats i mitt måleri? :D Den nyare tkr jag är bäst såklart! Och den gammal inte lika bra men ni kan ju få se vad ni tkr (;
tack ;) just stämmningen är något jag jobbar med och fösöker få in i bilderna så tack tack! ;) Såg din fenix föresten! jätte snygg! Intressant då den inte har några svarta linjer som avskärmar karaktärens former liksom.. utan ser ut att vara gjord direkt ur den oranga färgen vilket lyfter ut den ur den mörka bakgrunden ;) snyggt gjort.
Tack. =^_^= Ja, jag skissade bilden med orange och målade därpå med andra färger. Svart skiss skulle ha gjort det svårare att teckna feniksens eldkropp.
har äntligen fattat hur man gör bakrunden i PS cs 4, hehe, man klickar typ på det där ögat på alla andra lager förutom bakrunden, så kan man göra bakunden :D och sen klicka på ögonen igen ocg få tillbaka allt! min nyaste bild, en bild till Annie :D art trade :)